kreatywność i innowacyjność
Improwizatorzy podczas tworzenia spektakli wymyślają niezliczone ilości pomysłów. Umożliwia im to kilka umiejętności oraz konkretne techniki impro, które można wykorzystywać również poza sceną. Podczas tego warsztatu:
- identyfikujemy elementy wzmacniające grupowy proces kreatywny
- mapujemy zachowania, które ten proces zabijają
- rozwijamy istotne jakości związane z kreatywnością (takie jak płynność, giętkość oraz oryginalność myślenia)
- poznajemy konkretne techniki, dzięki którym zespół może wymyślać więcej, bardziej zróżnicowanych pomysłów.
Podczas warsztatu popracujemy nad kreatywnością zarówno w wymiarze indywidualnym, jak również grupowym. Będziemy identyfikować nawyki swojego myślenia i wspólnie poszukiwać skutecznych sposobów na to, aby samemu wychodzić poza nasze własne pudełka.
jak wyglądają zajęcia
Zajęcia mają formę interaktywnych warsztatów. Oznacza to, że zamiast siedzenia i notowania, będą gry, zabawy oraz zadania kreatywne. Poprzez te ćwiczenia będziemy wyciągać wnioski na temat naszych nawyków myślenia i emocji związanych z procesem kreatywnym. Będziemy się rozwijać, jednocześnie dobrze się bawiąc.
dlaczego warto
Zajęcia z improwizacji stosowanej znajdują się w programach takich prestiżowych uniwersytetów jak Massachusetts Institute of Technology (MIT), Stanford czy Uniwersytet Kalifornijski (UCLA). Improwizacji uczą się także przyszli liderzy na kierunkach MBA, a także pracownicy najlepiej rozpoznawalnych firm np. Google, Microsoft czy Pixar. Dlaczego? Ponieważ impro łączy praktyczny rozwój kluczowych kompetencji miękkich i kreatywności z interaktywną, luźną formułą zajęć.
rekomendacje klientów:
- "Zdecydowanie polecam warsztaty impro, jako świetne narzędzie do ćwiczenia kreatywności, lepszej pracy w zespole, wymyślania pomysłów out of the box oraz jako możliwość sprawdzenia swoich umiejętności pod okiem doświadczonego instruktora." Szymon Paterek, Brand Manager, GlaxoSmithKline
- "Warsztaty pozwoliły nam na improwizację, na co w obszarze finansowym raczej nie ma przestrzeni. Przekonałam się, że improwizacja odkrywa kreatywność." Aleksandra Moszczyńska Ekspert Departament Omnichannel, mBank
- „Improwizacja stosowana powinna być podstawową i obowiązkową przeprawą przyszłych, jak i obecnych, liderów. Uczy ona wielu wartości niezbędnych do pracy w zespole, ale przede wszystkim skupia się na aspektach najbardziej pożądanych przez managmenet XXI wieku, tj. szczerości, otwartości na innowacyjność, pobudzania kreatywności w teamie, zrozumienia sensu i bycia w pełni agile, rozwijania inteligencji emocjonalnej.” Liwia Michalczewska, GCC QualOPS QA, Wipro Ltd.